rgb_eular_stene-prize_logo_2019Milí priatelia,

S radosťou Vám oznamujeme, že aj v roku 2018 vyhlasuje EULAR súťaž o Cenu Edgara Stena 2019.

Témou tohtoročnej súťaže Ceny Edgara Stena je:

„Môj ideálny zamestnávateľ – Práca bez bariér pre ľudí s reumatickým ochorením“

Vyzývame ľudí s reumatickým ochorením (RO), aby sa podelili o svoju osobnú skúsenosť. Všetci chceme žiť svoj život naplno a bez pomoci ostatných. Zamestnanie je neoddeliteľnou súčasťou nášho života. Dostávať plat, byť dobrovoľníkom alebo starať sa o domácnosť a rodinu, to všetko môže byť pre človeka s RO náročné. Aké opatrenia, pomôcky či správanie zamestnávateľa (t.j. môže ísť aj o rodinu, organizáciu alebo inštitúciu, kde by ste chceli pomáhať) by umožnilo ľuďom s RO nájsť svoju vysnívanú prácu alebo možnosť starať sa o rodinu. Podeľte sa s nami o to, ako by mal ideálny zamestnávateľ upraviť vaše pracovné podmienky a miesto, aby bola práca pre vás dostupnejšia a zvládnutejšia. Chceme počuť aj vaše skutočné pozitívne skúsenosti!

Pošlite nám svoje príbehy, ktoré nepresiahnu 2 strany (A4) do 31. decembra 2018. Súťaže sa môžu zúčastniť ľudia s RO starší ako 18 rokov.

Víťaz súťaže bude vyhlásený 15. marca 2019 a získa výhru v hodnote 1000 EUR a účasť na Kongrese reumatológie EULAR, ktorý sa bude konať od 12. do 15. júna 2019 v Madride.

Tešíme sa na Vaše príspevky.

S pozdravom

Jana Dobšovičová Černáková, predsedníčka Ligy proti reumatizmu na Slovensku