„Pohnime sa s reumou!“

     Projektom „Pohnime sa s reumou!“ chceme podporiť Svetový deň reumatizmu 2017 a pohybové aktivity ľudí s reumatickým ochorením, členov miestnych pobočiek a klubov LPRe SR.

LPRe SR si dlhodobo kladieme za cieľ:

  • Znížiť záťaž reumatických ochorení (RO) na jednotlivca a spoločnosť.
  • Zlepšiť liečbu, prevenciu a rehabilitáciu RO.
  • Zlepšiť vzdelávanie a  osvetu o RO.
  • Zlepšiť každodennú starostlivosť o ľudí s RO.

Vo väčšine pobočiek má Liga už dlhoročné dobré skúsenosti s tým, že jedným z hlavných programov je spoločné cvičenie, plávanie, bicyklovanie alebo spoločne organizované prechádzky. V období rokov 2007 – 2013 sme pripravili na Svetový deň reumatizmu (SDR) sedem úspešných ročníkov Behu a chôdze reumatikov a reumatológov, ktoré sa v ostatných rokoch realizovali aj ako „štafeta behu a chôdze“ po Slovensku, hlavne v mestách, kde má LPRe SR miestne pobočky a kluby.

Miestne pobočky a kluby LPRe SR dostali od nás Nordic Walking palice a postupne ich naučíme aj ich správnemu používaniu. Niektoré MP ako MP Košice, MP Čadca a ďalšie už majú za sebou prvé kroky s palicami NW.   Ak dosiahneme do 14. októbra 2017 „Milión krokov pre reumatikov“ splníme vytýčenú métu.

Pomôžte nám kráčať pre reumatikov severskou chôdzou s paličkami NW!
Vítané sú aj kroky jednotlivcov alebo skupín, ktoré nie sú našimi členmi, ale podporujú LPRe SR a sympatizujú s pacientmi s RO.
14. októbra 2017 o 14.00 hod. sa všetci (aj členovia Klubu Kĺbik) stretneme v Bratislave na Námestí slobody. 
Vaše jednoduché záznamy a fotografie nám posielajte na klbik@mojareuma.sk      
ĎAKUJEME! 
Projektom „Pohnime sa s reumou!“ chceme využiť všetky dobré skúsenosti, ktoré už máme s organizovaním veľkých verejných podujatí a aj za účasti významných osobností spoločenského a kultúrneho života.

Chôdza je najprirodzenejším pohybom pre človeka. Pre ľudí s reumatickým ochorením (v prvých štádiách ochorenia) je vhodná aj NW chôdza. Moderné Nordic Walking palice, ktoré sú vyrobené ako odľahčené, nezaťažia horné končatiny a pomôžu rozhýbať celé telo.  Výhodou tejto športovej a pohybovej disciplíny je aj to, že je možné ju praktizovať takmer v každom ročnom období. Nordic Walking je moderná forma pohybu, ktorá si získala mnoho priaznivcov. Pomáha zlepšiť nielen celkovú fyzickú kondíciu, ale pomáha i pri nácviku správneho držania tela, s ktorým majú pacienti s reumatickými ochoreniami veľké problémy.

Hlavný partner projektu „Pohnime sa s reumou!“ : Sanofi GENZYME 

 

 

 

Partneri projektu:

Národný ústav reumatických chorôb Piešťany

SLOVENSKÁ ASOCIÁCIA NORDIC WALKING