LPRe – Klub Kĺbik zorganizoval pre svojich členov (deti aj ich rodičov) ďalší rekondično-integračný pobyt. Tento rok to bolo na Štrbskom Plese, veľmi blízko jazera. V týždni od 9. do 15. júla nám prialo počasie, zišla sa skvelá partia a program bol tradične pestrý a zaujímavý.

Navštívila nás naša milá pani doktorka Košková – detská reumatologička z NÚRCH Piešťany. Jej besedy a dobré rady sú najvyhľadávanejším bodom programu.

Veronika Červenáková – úspešná študentka, ktorá napriek JIA, na ktorú trpí od dvoch rokov, úspešne ukončila štúdium na univerzite v Škótsku a precestovala vyše 20 krajín sveta, si našla čas a prišla medzi nás, aby deťom porozprávala o svojich zážitkoch z cestovania a tiež ako sa študuje v zahraničí .

 

Nesmieme zabudnúť ani na návštevu redaktorky Slovenského rozhlasu Rádia Regina Východ Mirku Slejzákou. Jej reportáž si môžete vypočuť v archíve.

Vo vysielaní RTVS Rádio Regina Východ 27.07.2017 odznelo:

Moderátorka uviedla reportáž Mirky Slejzákovej z R-i pobytu KK 2017 takto.: Uplynulý týždeň sa na Štrbskom plese stretli reumatici z celého Slovenska. Klub Kĺbik, ktorý zastrešuje Liga proti reumatizmu na Slovensku, zorganizoval totiž pre deti trpiace týmto ochorením rekondično-integračný pobyt. Život s reumou sa odrazí na každej stránke života. Tí, ktorí s touto zákernou chorobou zápasia už dlhšie, sa snažia pomôcť ostatným s ich osobným bojom. Viac prezradila Miroslave Slejzákovej predsedníčka Ligy proti reumatizmu na Slovensku, Jana Dobšovičová Černáková.

Prvá časť nahrávky reportážehttp://www.mojareuma.sk/pobyt2017slejzakova/liga.wav

Moderátorka relácie uviedla aj druhú časť reportáže : O tom, že život s reumou nie je jednoduchý, ale napriek tomu si reumatici dokážu užiť život niekedy ešte viac ako zdraví ľudia, sa môžete presvedčiť aj po pesničke. Svoj príbeh nám rozpovedia mladé dievčatá trpiace touto diagnózou, ale aj rodičia, ktorí sa o takéto deti starajú.

Druhá časť nahrávky reportáže: http://www.mojareuma.sk/pobyt2017slejzakova/ucastnici.wav

 

 

Besedy, hry, súťaže, ľahké prechádzky a túry vo Vysokých Tatrách pôsobili ako balzam na boľavé kĺby.

Navštívili sme aj Astronomický ústavu v Starej Lesnej. 

Viac zážitkov a emócií z Rekondično-integračného pobytu Klubu Kĺbik 2017 sprostredkujeme cez fotografie a v Pocitovníkoch, ktoré ešte len tvoria účastníci pobytu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Hymna Kĺbikárov, ktorí sa zúčastnili R-i pobytov. Autorka textu: Majka Garajová

Nahrávka hymny Klubu Kĺbik:

http://www.mojareuma.sk/pobyt2017slejzakova/kl3.wav

 

Ďakujeme partnerom a podporovateľom LPRe – Klubu Kĺbik za podiel z 2 %, aj vďaka ktorým sme mohli pripraviť ďalší Rekondično-integračný pobyt Klubu Kĺbik 2017:

Nadácii Televízie Markíza – Tvoja tvár znie povedome II. za poskytnutie podielu z výhry

Gospel Fest 2017 za poskytnutie výťažku zo vstupného na festival

Návštevníkom Slávnostného večera Svetový deň reumatizmu 2016 a KROK 2015 za podiel z dobrovoľného vstupného

Hotelu Solisko na Štrbskom Plese pri jazere za ústretovosť a skvelé služby

received_10209185300700501

2455043-b5a6c5

foto: Ondrej Vrábel, Inka Regiecová, Zdenko Černák, Peťka Balážová, Jana DC

1. spoločná R-i pobyt KK 2017 ŠP (1)