Milí priatelia,

S radosťou Vám oznamujeme, že aj v roku 2017 vyhlasuje EULAR súťaž o Cenu Edgara Stena.

Téma súťaže Ceny Edgara Stena v roku 2017 je:

„Na čase záleží – kĺby v priebehu času“

„Včasná diagnostika a dostupnosť liečby u pacientov s reumatickým ochorením – ideálny svet a realita – moja osobná skúsenosť“

Mnohí pacienti s reumatickým ochorením (RO) absolvujú „medicínsku odyseu“, kým sa dopracujú k správnej diagnóze. Pri niektorých RO je vzácny čas stratený a poškodenie kĺbov je nezvrátiteľné. Pre tých, ktorí denno denne trpia obrovskými bolesťami sa stane táto situácia po čase neznesiteľnou. Včasná diagnostika a dostupnosť liečby sú preto imperatívne pre ľudí s RO.

Vyzývame týmto ľudí s RO, aby napísali svoju osobnú skúsenosť – ako dlho som čakal/a na potvrdenie diagnózy a ako som sa vyrovnával/a s neistotou, bolesťami a strachom v tomto období? Zmenilo by sa niečo, ak by ste boli skôr diagnostikovaný? Aká je dostupnosť vašej liečby? Ako by vyzerala ideálna situácia a aká je skutočnosť?

Pošlite nám svoje príbehy, ktoré nepresiahnu 2 strany (A4) do 31. decembra 2016. Súťaže sa môžu zúčastniť ľudia s RO starší ako 16 rokov.

Víťaz súťaže bude vyhlásený 15. marca 2017 a získa výhru v hodnote 1000 EUR a účasť na Kongrese reumatológie EULAR, ktorý sa bude konať od 14. do 17. júna 2017 v Madride.

Tešíme sa na Vaše príspevky.

S pozdravom

Jana Dobšovičová Černáková, predsedníčka Ligy proti reumatizmu – Klub Kĺbik